Hikayemiz

Ladeyna ; “Her kadın tektir, bir parça bütünü şekillendirir.” bakış açısıyla 2016 yılında, tekstil ve tasarım sektöründe, Ankara’da üretim yolculuğuna başlamıştır.

İfade gücünü plan belirleyen Ladeyna ; estetiği, huzuru, gücü, zarafeti, yalınlığı yöntem edinerek el yapımı özel tasarım çantalar üretmektedir. İlhamını evrenin bütünlüğünden ve işleyişinden alan Ladeyna , renk, biçim ve aksesuar tercihlerini kültürel birikim, yaşam tarzı gibi faktörden esinlenerek tasarımlarına işlemektedir.
Kadınların kendileriyle özleştirebileceği, özünden hitap edebileceği, özünü aydınlatacak ve yansıtacak tasarımları gerçekleştirmeyi ve tasarım inovasyonuna bakış açısı kazandırmayı hedeflemektedir.

MİSYONUMUZ

“Her kadın tektir, bir parça bütünü şekillendirir”
Ladeyna Desing, her kadının özgünlüğünden, zarafetinden, gücünden ve aslilerinden esinlenerek, yalnızca bir kadının özüyle bütünleştirebileceği, benzersiz çantalar üretmektedir.

VİZYONUMUZ

Türkiye kültürel mirasını, Dünya kültürel mirası ve tasarım inovasyonu ile harmanlayarak özgün, yenilikçi, benzersiz kreasyonlar üretmek, Türkiye ve Dünyadaki kadinlarla buluşmaktır.

LADEYNA, HUZUR

Giyinmek, görünmenin ve ifadenin bir yöntemidir. Ladeyna huzuru ve gücü temsil etmektedir. Logoda bulunan tavus kuşu bir tanrıça simgesidir. Estetiğin ve kutsallığın vücut bulmuş halidir. Önünde bulunduğu ay boşluğu zarafeti ve yalınlığı temsil eder. Tavus kuşu siluetini ve ay boşluğunu saran dış çerçeve ilahi bir elin varlığını ve sarmalını tasvir eder. Sarmal evrenin kendisidir. Evren muhteşem örgülerden oluşmaktadır. Ladeyna ilhamını bu örgülerden almaktadır.